top of page
CYBER BEZPIECZEŃSTWO MAŁYCH I ŚRDENICH PRZEDSIĘBIORSTW

Według raportu Gartnera, do końca 2025 roku 85% organizacji zaadaptuje model Cloud -First, oznacza to, że coraz więcej procesów biznesowych oraz danych organizacji będzie znajdowało się w chmurze publicznej. Dzięki zastosowaniu rozwiązań chmurowych małe i średnie przedsiębiorstwa mają możliwość całkowitej rezygnacji z własnej infrastruktury IT, korzystając jedynie z usług PaaS czy SaaS. Takie rozwiązania pozwalają organizacjom zminimalizować zatrudnienie specjalistów IT do absolutnego minimum. Dzisiejszy biznes w dużej mierze opiera się na możliwości szybkiej analizy danych, rozwiązania chmurowe pozwalają na przetworzenie Terabajtów danych oraz na przygotowanie szczegółowych raportów w kilka minut, dzięki czemu można łatwiej i szybciej podejmować krytyczne decyzje biznesowe.

Data security statistics

Wraz z wzrostem adaptacji modelu chmurowego, nastąpiła poważna zmiana w celach i rodzajach ataków hackerskich. W najnowszym raporcie ENISA wskazuje na 8 głównych zagrożeń, gdzie dla połowy głównym wektorem atakujących jest człowiek, jednocześnie można zauważyć wzrost ataków na dostępność usług czy podzespołów. Dalej głównym celem tych ataków jest monetyzacja. Dla MŚP oznacza to, że mogą stać się bezpośrednimi ofiarami ataków typu Social Engineering czy Ransomware, ale również pośrednio mogą być poszkodowani poprzez ataki typu DDoS na ich dostawców. 

ENISA Threat Landscape 2022.jpg

Współpracując z małymi i średnimi przedsiębiorcami oraz NGO, mamy realną możliwość oceny potrzeb oraz możliwości takich organizacji pod kątem cyber bezpieczeństwa. Nasze działania koncentrujemy na edukacji oraz dostarczaniu rozwiązań Just In Time. Dzięki temu nasi klienci dostają odpowiednie rozwiązania wtedy kiedy ich potrzebują, jednocześnie minimalizując koszty związane z wdrożeniem kolejnych technologii czy zatrudnianiem dodatkowych ekspertów. 

Osoba pisząca na klawiaturze z napisem protected

W celu zapoznania się z naszą ofertą usług dla MŚP / NGO oraz przeprowadzeniem analizy zapotrzebowań waszej organizacji na usługi cyber bezpieczeństwa zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszą firmą.

bottom of page